מרצים און ליין המאגר האיכותי הגדול ל: הרצאות | כנסים | סדנאות | תכנים | גיבוש | העשרה | טלפון: 054-4758456 | מרכז המרצים האיכותי בישראל | מס' ספק במ. הבטחון: 11007424

טלפון: 054-4758456
סלולרי: 054-4758456
פקס:  153-3-5400059
דוא"ל: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  

אבי המי
קולנוען ויוצר מקורי
 אבי המי למד קולנוע באונ' ת"א. סרט הגמר שלו "עד כלות" זיכה אותו בפרס הבימוי וסימן את תחילת הקריירה העשירה והעניפה שלו כיוצר. בין השנים 1982-1992 הוא כתב וביים עשרות רבות של פרסומות, תשדירי שירות, סרטי תדמית והדרכה, סרטים שזכו להצלחה בקרב קהלי היעד וגרפו לא מעט פרסים יוקרתיים בתחרויות ופסטיבלים בארץ ובעולם.
אודות המרצה אבי המי

אבי המי למד קולנוע באונ' ת"א. סרט הגמר שלו "עד כלות" זיכה אותו בפרס הבימוי וסימן את תחילת הקריירה העשירה והעניפה שלו כיוצר. בין השנים 1982-1992 הוא כתב וביים עשרות רבות של פרסומות, תשדירי שירות, סרטי תדמית והדרכה, סרטים שזכו להצלחה בקרב קהלי היעד וגרפו לא מעט פרסים יוקרתיים בתחרויות ופסטיבלים בארץ ובעולם.

ב-1993 החל לכתוב ולביים את סדרת הטלוויזיה המצליחה, זוכת פרס קרן ישראל , "חמסה וחמישה". מאז ועד היום כתב וביים עשרות סרטים דוקומנטריים ("בקשר ליוסי", "כשהעיירה תבער", "שבעה כפולים מצומצם", "קדיש לנעמי", "מסע השתקנים" ועוד), סדרות טלוויזיה ("פונדק החלומות", "בסרט הזה כבר היינו", "פה ושם בארץ ישראל", "אמנות ב - 8" ועוד) ודרמות ("אישה באפור").

סרטיו של אבי המי שודרו בערוצי הטלוויזיה המרכזיים, הוקרנו בפסטיבלים חשובים ברחבי העולם וזיכו אותו בלא מעט פרסים ותעודות הוקרה.

בין לבין שימש אבי המי כמבקר הקולנוע של המגזינים "המשוטט" ו"זמן תל אביב", מעריב.

משנת 1986 הוא מרצה ביחידה לעיתונאות ותקשורת באוניברסיטת בר-אילן.

היום הוא עובד על סרט הקולנוע הראשון שלו, המבוסס על תסריט פרי עטו, זוכה פרס משרד החינוך לתסריטים בנושא יהודי.

נושאי הרצאות למרצה

1. הארץ המובטחת – על הכמיהה של הישראלי החדש לדרכון אירופאי
2. שבע כפולים מצומצם - על הרווח שבין הימורים כפייתיים ואתיקה טלוויזיונית
3. פה ושם בארץ-ישראל – פרספקטיבה עכשווית בעקבות מסע אל גיבורי ספרו של עמוס עוז

הארץ המובטחת – על הכמיהה של הישראלי החדש לדרכון אירופאי

"המדינה ..., אז צריך אופציות..." , "דרכון גרמני יאפשר לי לברוח כשהעיירה תבער...", "בשביל הילדים, אתה מבין...". אלפי ישראלים ממשים את זכותם לדרכון אירופאי. בעיניי רבים, הנהייה המחודשת אחר השורשים האירופאים, נחשבת לתופעה 'איומה ונוראה', בעיני אחרים היא 'נורמאלית לחלוטין'. האם ההיסטוריה מתעמרת בעם היהודי שוב? מה הסיפור העצוב והאירוני הזה לחזור אל חיקה ה"חם" וה"בטוח" של אירופה? האם אנחנו חווים עדיין את אותה תחושת מצור וחוסר ביטחון במדינתנו? האם מתעוררת איזו הנחה קדומה שאירופה היא אופציה בטוחה יותר מישראל? מה קרה לזיכרון השואה?

סביב סרטו "כשהעיירה תבער", מאיר אבי המי מעגלים אירוניים של ההיסטוריה היהודית ומעלה שאלות רלוונטיות על זהות ישראלית ויהודית היום. כדרכו של המי, גם הרצאה זאת מובילה את משתתפיה לויכוח גדול ומעורר שמותיר את רשמיו הרבה זמן אחר כך.

הימורים מהמרים כפייתי כפייתיים כפיתיים כפייתים מהמרת בלאק ג'אק בלק ג'ק מלחמה רולטה ג'יטונים ז'יטוניםשבע כפולים מצומצם - על הרווח שבין הימורים כפייתיים ואתיקה טלוויזיונית

את 'רפי טוטו', מהמר כפייתי, פגש הבמאי אבי המי כשעמד על פרשת דרכים, נאלץ לבחור בין אשתו ובתו האהובות לבין הימורי הטוטו הממלאים באובססיביות את חייו. "רפי הסכים שנצלם ואני נסחפתי אחריו אל עולם מרתק, רווי תקוות, אשליות וייאוש... רפי התגלה לי כרוברטו בניני ישראלי, כובש את המסך מן הרגע הראשון ומספק הצצה מיוחדת אל עולמם של המהמרים הכפייתיים". התוצאה הפכה לסרט, שופע צחוקים ודמעות, המלווה את דמותו הצבעונית והמרתקת של רפי בדרכו לגמילה מן ההימורים וחושף בד בבד את הדילמות המוסריות עמן מתמודד היוצר הדוקומנטרי.

בעקבות הסרט הפרובוקטיבי, ירצה אבי המי על דרכי ההבעה בקולנוע ועל הטריקים המאפשרים ליוצר את מרחב התמרון האינסופי שלו בקהל צופיו, על הדילמות המוסריות הקשורות בעבודתו של העיתונאי והדוקומנטריסט, על המאבק בין רייטינג ואתיקה וכמובן על עולמם המרתק של רפי וחבריו. רפי עצמו יכול להשתתף בהרצאה.

פה ושם בארץ-ישראל – פרספקטיבה עכשווית בעקבות מסע אל גיבורי ספרו של עמוס עוז

"פה ושם בארץ ישראל בסתיו 1982", קרא עמוס עוז לספר תיעודי שכתב במהלך אותה שנה - שנה של מונדיאל ושנה של מלחמה, שנה שבה, תחת הנהגתו של מנחם בגין, התעצמו הפערים בין חלקי העם השונים על רקע אידיאולוגי-פוליטי. הספר עורר בזמנו מהומה גדולה, אינספור מאמרי מערכת, פעילויות בתנועות הנוער, שיעורי חברה בבתי הספר ושיחות סלון. ביום השנה לרצח רבין יצא הבמאי אבי המי לתור ולחפש את גיבוריו של עוז, לראות מה עלה בגורלם, להבין מה עלה בגורלנו.

סביב סרטו הסוחף ומעורר המחשבה, מוביל אבי הרצאה הנוגעת במהויות ובקונפליקטים המרכזיים של חיינו בארץ הזאת. מפגש שתחילתו ברורה ומסודרת וסופו בדינאמיקה חווייתית, מרתקת ולא צפויה בין המשתתפים.

הרצאות בוידאו

הרצאות לשמיעה

מרצים קשורים

054-4758456
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

מרצים און ליין, המאגר האיכותי הגדול ל:
הרצאות | מרצים | כנסים | סדנאות | תכנים | גיבוש | העשרה ועוד...