מרצים און ליין המאגר האיכותי הגדול ל: הרצאות | כנסים | סדנאות | תכנים | גיבוש | העשרה | טלפון: 054-4758456 | מרכז המרצים האיכותי בישראל | מס' ספק במ. הבטחון: 11007424

טלפון: 054-4758456
סלולרי: 054-4758456
פקס:  153-3-5400059
דוא"ל: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  

אבנר סער
אבנר סער
אסלאם, משא ומתן וטכניקות שכנוע
   אבנר סער  דוקטורנט באוניברסיטת תל-אביב , וקצין המודיעין בדימוס של היחידה למשא –ומתן , מרצה בנושאים הבאים: אסלאם, דרוזים, מחבלים מתאבדים, משא ומתן באסלאם, ניתוח אירועי טרור בעולם, יצירת תקשורת בין-אישית בעת ניהול משא ומתן, כלים אפקטיביים לניהול משא ומתן מוצלח, טכניקות השפעה ושכנוע.  
אודות המרצה אבנר סער

 

אבנר סער קצין המודיעין של היחידה למשא – ומתן מינואר  2008 עד יולי 2011 , התגייס לצה"ל בשנת 1982, שירת כלוחם ביחידה של אגף המודיעין, וכמדריך/לוחם ביחידת ההדרכה ללוחמה בטרור של צה"ל. בשנת 1993 גויס ליחידת המסתערבים של משטרת ישראל "הגדעונים" ובה שירת כלוחם. עם סיום קורס קציני מודיעין שירת כקמ"ן במספר יחידות ובראשן כקצין מחקר של היחידה ללוחמה בטרור (ימ"מ). במהלך שירותו  של אבנר כקצין מודיעין בגליל היו תחת אחריותו 7 כפרים של בני מיעוטים , דרוזים, מוסלמים, נוצרים קתולים, ויוונים אורתודוקסים. בתקופה זו מעל לשלוש שנים,  רכש אבנר הרבה ניסיון וידע על המסורות והתרבות של המיעוטים החיים עמנו.

אבנר שימש כדובר ראשון בעשרות אירועי משבר קשים. במהלך ההתנתקות שימש אבנר דובר ראשון בצוות המשא ומתן ונפגש עם קושי אמיתי בשכנוע אנשים חדורי אמת, אהבה לארץ ולמדינה. אנשים שאפשר לומר עליהם  שהם מלח-הארץ. יחד עם זאת תוך הפגנת כבוד אהבה ואמפטיה הסתיימו האירועים ללא פגע ובחיבוק אוהב.

במהלך שנותיו של אבנר ביחידה למשא ומתן (עשר שנים), טיפל אבנר באירועי  משבר רבים  עם חשש כבד לחיי אדם. לשמחת כולם היה לאירועים סוף טוב. 

בין השנים 1996 - 2002  למד באוניברסיטת חיפה תואר ראשון בהיסטוריה של המזרח התיכון ומדעי המדינה, ותואר שני בהיסטוריה של המזרח התיכון.

עם סיום שירותו ויציאתו לפנסיה ממשיך אבנר את לימודי הדוקטורט באוניברסיטת תל אביב. נושא המחקר:        בני ערובה ושבוים בתפיסת החמאס". 

אבנר היה שותף לעשרות מחקרים בנושא אסלאם, משא -ומתן , מחקר אירועים עולמיים כגון אירוע הטרור במוסקבה בשנת 2002, אירוע הטרור במומבאי בשנת 2008 ועוד. בשנים האחרונות עסק אבנר באינטנסיביות במתן הרצאות, הדרכות, סמינרים לקבוצות/משלחות מהארץ ומהעולם.

 את הרצאותיו, פרי מחקריו, הניסיון, והידע שרכש במהלך תפקידיו מעביר אבנר כיום כמרצה במרכז הבינתחומי בהרצלייה בו הוא חבר "כעמית – מחקר", ובנוסף לארגונים שונים בארץ ובעולם.  

נושאי הרצאות למרצה

1.    "מי השליט?" הרצאה על עקרונות ניהול המשא - ומתן של ארגון חמאס בעסקת שליט.
הרצאה זו מסבירה את מהלכי ניהול המשא - ומתן של ארגון חמא"ס בעסקה לשחרורו של גלעד שליט, ומבהירה לקהל מה הם העקרונות לפיהם פעל הארגון.

2.    "הכבוד באסלאם". הרצאה על הערך המשמעותי ביותר בתרבות הערבית מוסלמית.
לו רק היינו קולטים את המשמעות העמוקה שיש למושג "כבוד" בדת האסלאם ובחברה המוסלמית יכולנו להתקדם במהרה לעבר כינון שלום עם שכנינו".

3.    "המנגנונים לפתרון סכסוכים בעולם הערבי מוסלמי". הרצאה המבהירה כיצד פותרים סכסוכים בעולם הערבי מוסלמי, ומה ניתן ללמוד ממנגנונים אלה? ההרצאה כוללת ניתוח של מנגנון יעיל ביותר הנקרא "צלחה", וניתוח מקרי-חקר ברמות שונות.

4.    "משא - ומתן רב תרבותי". הרצאה על הבסיס לניהול משאים ומתנים במערכת רב-תרבותית. מו"מ עם אמריקאים, מו"מ עם סינים, מו"מ עם גרמנים, מו"מ עם ערבים מוסלמים. הרצאה זו מלווה בסרטים משעשעים על השוני בין תרבויות בעולם, מעשירה את הקהל, ותורמת רבות לאנשים שעיסוקם הינו מפגש עם בני תרבויות שונות.

5.    "טרור במומבאי". הרצאה על ההיסטוריה המרתקת של היחסים בין הודו לפקיסטן, והיחסים בין האסלאם לבין דת ההינדו. מבט על המאפיינים הדומים בין ישראל להודו, וסקירה על אירוע מגה-טרור כמרכיב במלחמה בין האסלאם למערב. בנוסף ניתוח כרונולוגי של האירועים באירוע הטרור במומבאי עם המשמעויות "לעולם המערבי".

 

הרצאה יחודית ואקטואלית במיוחד:


 - "מי השליט"

עקרונות ניהול המשא ומתן של ארגון חמאס בעסקת שליט


ב 11- לאוקטובר 2011 נעצרה לרגע נשימתה של מדינה שלמה. אדם אחד/בן אחד/חיל אחד שוחרר
לחופש המגיע לו. יום זה אופיין במימד אחד "המימד הרגשי". הרציונאל של רב אזרחי מדינת ישראל
לא יכול היה לקלוט את שיירות האוטובוסים מלאי רוצחים שפלים בדרכם לחופש.
ובכן מה מקור עוצמתו של ארגון חמא"ס? אנו ישראלים גאים )רובנו( הרגילים לראות בערבי / מוסלמי
"אדם היסטורי", אדם המחובר לעבר של מורשת אבותיו או אדם הדוחה כל חידוש. עם כל הנ"ל יש
לערבים/מוסלמים יכולות ניהול משא ומתן גבוהות ביותר. אתם מסכימים כי קשה להתווכח עם עובדות.
עובדה ברורה לכולם היא שארגון חמא"ס הצליח בניהול המו"מ באופן מלא, מרשים ואף מכובד.
נתבקשתי לכתוב מאמר קצר )שהפך להרצאה( על האירוע שלרגע אחד איחד את כל המדינה. ובכן מה
הם העקרונות לפיהם פועל חמא"ס בעת ניהול משא ומתן על שבויים מול ישראל? על מה מתבסס
בהחלטותיו? למה אנו אותם ישראלים גאים, מקבלי החלטות, קברניטים ומצביאים לא מבינים מדוע יש
לכבד, להכיר, ללמוד, ולהיות מעורים לחלוטין בתרבותם של שכנינו?
להלן כותרות ההרצאה )אורכה כשעה וחצי(:
.1 סקירה על דרך הפעולה של ארגון חמאס בנושא פדיון שבויים.
.2 הרקע לחטיפתו של גלעד שליט.
.3 תיאור מתווה וביצוע הפעולה.
.4 מה הם עקרונות ניהול המו"מ של ארגון חמאס ?
.5 סיכום ניהול המשא ומתן בין ארגון חמאס למדינת ישראל על כל היבטיו.
.6 מה משדרת מדינת ישראל למדינותיה השכנות לאחר ביצוע עסקאות של שחרור חטופים?

1.      "מי השליט?" הרצאה על עקרונות ניהול המשא - ומתן של ארגון חמאס בעסקת שליט.

הרצאה זו מסבירה את מהלכי ניהול המשא - ומתן של ארגון חמא"ס בעסקה לשחרורו של גלעד שליט, ומבהירה לקהל מה הם העקרונות לפיהם פעל הארגון.

 

2.      "הכבוד באסלאם". הרצאה על הערך המשמעותי ביותר בתרבות הערבית מוסלמית.

לו רק היינו קולטים את המשמעות העמוקה שיש למושג "כבוד" בדת האסלאם ובחברה המוסלמית יכולנו להתקדם במהרה לעבר כינון שלום עם שכנינו".

 

3.      "המנגנונים לפתרון סכסוכים בעולם הערבי מוסלמי". הרצאה המבהירה כיצד פותרים סכסוכים בעולם הערבי מוסלמי, ומה ניתן ללמוד ממנגנונים אלה? ההרצאה כוללת ניתוח של מנגנון יעיל ביותר הנקרא "צלחה", וניתוח מקרי-חקר ברמות שונות.

 

4.      "משא - ומתן רב תרבותי". הרצאה על הבסיס לניהול משאים ומתנים במערכת רב-תרבותית. מו"מ עם אמריקאים, מו"מ עם סינים, מו"מ עם גרמנים, מו"מ עם ערבים מוסלמים. הרצאה זו מלווה בסרטים משעשעים על השוני בין תרבויות בעולם, מעשירה את הקהל, ותורמת רבות לאנשים שעיסוקם הינו מפגש עם בני תרבויות שונות.

 

5.      "טרור במומבאי". הרצאה על ההיסטוריה המרתקת של היחסים בין הודו לפקיסטן, והיחסים בין האסלאם לבין דת ההינדו. מבט על המאפיינים הדומים בין ישראל להודו, וסקירה על אירוע מגה-טרור כמרכיב במלחמה בין האסלאם למערב. בנוסף ניתוח כרונולוגי של האירועים באירוע הטרור במומבאי עם המשמעויות "לעולם המערבי".

הרצאות בוידאו

הרצאות לשמיעה

מרצים קשורים

054-4758456
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

מרצים און ליין, המאגר האיכותי הגדול ל:
הרצאות | מרצים | כנסים | סדנאות | תכנים | גיבוש | העשרה ועוד...