מרצים און ליין המאגר האיכותי הגדול ל: הרצאות | כנסים | סדנאות | תכנים | גיבוש | העשרה | טלפון: 054-4758456 | מרכז המרצים האיכותי בישראל | מס' ספק במ. הבטחון: 11007424

טלפון: 054-4758456
סלולרי: 054-4758456
פקס:  153-3-5400059
דוא"ל: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  

אורית אטיאס
ד"ר אורית אטיאס
מגדר,העצמה אישית ומקצועית
   ד"ר אורית אטיאס- פיתוח יכולות אישיות ומקצועיות לקידום ולהשגת יעדים בחיים האישיים והמקצועיים. ממוחית לנושאי מגדר והעצמה אישית ומקצועית, מתמחה בתהליכי שינוי ובמערכות יחסים שונות בהיבטים של התפתחות אישית ומקצועית. משלבת בהרצאותיה ידע ומיומנויות מתיאוריות ארגוניות ותיאוריות סוציולוגיות חדשניות
אודות המרצה ד"ר אורית אטיאס

 

 

ד"ר אורית אטיאס-בעלת דוקטורט בתחום החינוך- (יעוץ ארגוני ופיתוח צוות מקצועי במערכות הדרכה). את התואר הראשון והשני רכשה באוניברסיטת תל-אביב ואת השלישי בארה"ב. בשנה האחרונה סיימה תואר שני נוסף בלימודי מגדר באוניברסיטת בר אילן.

עבדה כ-30 שנה במשרד החינוך בהדרכת מורים ומנהלים ובפיתוח צוותים מקצועיים. כיום עובדת עם מוסדות וארגונים בפיתוח והעצמה אישית וקבוצתית של צוותים מקצועיים וכן מרצה ומנחה קבוצות וסדנאות בנושאי מגדר, העצמת נשים, העצמה אישית ומקצועית.

 

נושאי הרצאות למרצה

 

פיתוח צוות מקצועי-

כיצד לנהל שיחות קשות מבלי "לשבור את הכלים"-מצגת ודיון – מהי שיחה קשה?/ כיצד שיחה הופכת לקשה?/ מהם הקשיים, הכשלים והאתגרים בשיחה קשה?/ לימוד כלים ועקרונות לניהול שיחה קשה/תרגול וסימולציות על סמך אירועים מתחומי העבודה הרלוונטיים או מהחיים האישיים.

 הצגה אפקטיבית של נושא- כיצד לשכנע בהעברת המסרים- שיווק וקידום נושאים בעבודה - מודל התקשורת, יצירת הקשר בין מעביר המסר למקבל המסר,עקרונות השכנוע- לוגוס אתוס פאתוס.

דרכי התמודדות עם התנגדויות- זיהוי התנגדויות סוגי התנגדויות, מקורות ההתנגדות. כיצד להכיל את ההתנגדות, כיצד לעבור ממצב של התנגדות לאינטראקציה של שיתוף.

כיצד לנהל הערכת עובד בדרך יעילה ואפקטיבית- דרכים וכלים להערכת עובדים בדרך שתתרום ותאפשר שיפור והתייעלות בעבודת המוערך.


מגדר-

מנהיגות נשית- דפוסי וסגנונות מנהיגות/ דרכים לפיתוח מנהיגות והובלת שינוי /קבלת החלטות בחיים האישיים והמקצועיים/ יישום אסטרטגיה לפריצת דרך ולשינוי בחיים האישיים והמקצועיים.

העצמה נשית- מהי העצמה נשית? באילו תחומים ובמה היא מתקיימת? כיצד ניתן להתגבר על החסמים ולהעצים את עצמנו כנשים?

 מגדר, פמיניזם- מושגי יסוד- תיאוריות פמיניסטיות, תהליך ההתפתחות ההיסטורית של הזרמים הפמיניסטים בעולם.

 על גברים ועל נשים- הבדלים בין גברים ונשים- הבדלים מגדריים בין המינים, התייחסות למאפייני אי השוויון המגדרי בנושאי חינוך,עבודה וכלכלה.

נשים בשוק העבודה, בכלכלה ובשיווק עצמי- היבטים של קידום נשים בשוק העבודה והכלכלה בישראל כיום, כנושא של שוויון זכויות לאישה וכנושא של העצמה כלכלית למען שגשוג וצמיחה אישית וחברתית.

העצמה כלכלית לנשים כיצד? מדוע העצמה כלכלית היא אחד הנושאים החשובים לקידום השוויון בין המינים ולחיזוק העצמה נשית?/ ריחוק בין נשים וכסף- מדוע?/ כיצד נעצים עצמנו מבחינה כלכלית?

אלימות כלכלית מכה מסוג אחר- תחום האלימות הכלכלית של גברים כלפי נשים בנישואין עדיין בחיתוליו. אלימות כלכלית מאופיינת בהשתלטות על רכושה ומשאביה הכלכליים של האישה במסגרת הנישואין. הרצאה זו מבקשת לעמוד על ההגדרה ועל תיאור המאפיינים של תופעת האלימות הכלכלית של גברים כלפי נשים, במסגרת הנישואין.


פיתוח אישי-

אינטליגנציה רגשית ומקומה במערכות יחסים-אינטליגנציה רגשית ככישורים תוך אישיים ובינאישיים/ סוגי תקשורת בינאישית/ מהו סגנון התקשורת המאפיין אותי?/ דיאלוג פנימי חיובי/ מסרים מילוליים ובלתי מילוליים.

מבט על כל מערכות היחסים בחיינו ככלי להתפתחות אישית ומקצועית-הסבר המושג "מערכות יחסים" כמתייחס לכל קשר שיש לנו עם כל אדם, מצב, וכל דבר במהלך חיינו, כשמערכת היחסים החשובה והמשמעותית ביותר שיש לנו היא זו עם עצמנו/ פיתוח מערכת יחסים בריאה, תומכת ואוהבת עם עצמנו דרך משא ומתן, דיאלוג ומערכות יחסים מחוצה לנו שתוכלנה לשקף לנו קנה מידה חיצוני, ולהציב לנו מרחבים של משמעות אשר על ידי התגובה אליהם נוכל לעצב את זהותנו האישית.

 

ממודעות עצמית לעוצמה אישית- כלים ודרכים להתמודדות עם מציאות בלתי רצויה ורגשות מטרידים-על פחד או  על אהבה כמנוע להעצמה- התמודדות עם רגשות מטרידים בחיים/ סוגי רגשות ופחדים.

 


 


 

 

לפניה ישירה למרצה: טל: 052-2653753  

פקס: 09-7418719  

דוא"ל: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  

אתר: http://area.co.il/view.php?siteid=247659

 


 

הרצאות בוידאו

הרצאות לשמיעה

מרצים קשורים

054-4758456
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

מרצים און ליין, המאגר האיכותי הגדול ל:
הרצאות | מרצים | כנסים | סדנאות | תכנים | גיבוש | העשרה ועוד...