מרצים און ליין המאגר האיכותי הגדול ל: הרצאות | כנסים | סדנאות | תכנים | גיבוש | העשרה | טלפון: 054-4758456 | מרכז המרצים האיכותי בישראל | מס' ספק במ. הבטחון: 11007424

טלפון: 054-4758456
סלולרי: 054-4758456
פקס:  153-3-5400059
דוא"ל: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  

ד
ד"ר אורי מילשטיין
הסטוריון ופילוסוף צבאי מוביל
 אורי מילשטיין- "היסטורין צבאי מעורר מחלוקת, 'מנתץ מיתוסים', ההיסטוריון לוחם, ששמו פוקד ללא הרף את התקשורת הישראלית. חוקר מבריק במנוכר מהשדה האקדמי" – (גד נחשון, "The Post ", ניו-יורק, אוקטובר 1994).
אודות המרצה ד"ר אורי מילשטיין

אורי מילשטיין הנו דוקטור במדעי המדינה, היסטוריון צבאי, מרצה לביטחון לאומי במכללת צפת, ובעל קרבה משפחתית כנכד אחות של רחל המשוררת. נחשב להסטוריון הצבאי הטוב ביותר בישראל, בעל שם עולמי ומנפץ מיתוסים ידוע. האיש שיודע הכל על כל קרב ממלחמתו של אברהם אבינו במלכי הצפון ועד הקרבות הצבאיים של ימינו.
הרצאותיו של ד"ר מילשטיין מאופיינות בעניין הרב העולה בקרב המאזינים לו, ההשתתפות, והידע הבלתי נדלה. בנוסף להרצאותיו מקיים ד"ר מילשטיין סיורים עיוניים, בתחומים עליהם הוא מרצה.
ד"ר אורי מילשטיין ידוע כמנתח קרבות ואישים, בהרצאותיו מדבר ד"ר מילשטיין רבות על מנהיגות , מנהיגות בשעת משבר ומדבר על המנהיגים הבולטים במבט ביקורתי. בהרצאותיו על יצחק רבין ז"ל ואריאל שרון שיבדל"א מביא ד"ר מילשטיין נקודת מבט מפתיעה ומעניינת.

כותבים על ד"ר אורי מילשטיין:
"ד"ר אורי מילשטיין, שאינו קשור לשום גורם ממסדי, חוקר במשך שנים רבות את ההיסטוריה הצבאית של מדינת ישראל ועושה זאת באופן נמרץ ויסודי" –( סגן אלוף, ד"ר עידו אמבר, ראש ענף תולדות חיל האוויר, "מערכות" דצמבר 1987).
"מילשטיין היה הנושא המדובר ביותר, ובטון של עלבון וחרון אין אונים, בכינוס ותיקי הפלמ"ח אצל הנשיא… סוג חשיבה זה שמילשטיין מצא לו בשנים באחרונות הוא עיקרון ההישרדות" –(אמנון לורד, "ידיעות אחרונות", אוקטובור 1991).
"איך זה שאף כי ישראל נכשלה בכל משימותיה הצבאיות נדמה לכולם שהיא המנצחת, שואל מילשטיין ומנסה להוביל את הקורא למסקנה שהוא נתון בשטיפת מוח מתמדת.. חבל שהטלוויזיה לא מקדישה תוכנית דוקומנטרית למילשטיין וההיסטוריה האחרת שהוא מספר. זה מה שהייתה רוצה לראות ביום העצמאות למשל," (אורית שוחט, "ספרים" , "הארץ", אפריל 1993).
"אף אחד לא יצליח לשחזר לעולם את מה שקרה אבל הגרסה של מילשטיין היא אחת הטובות" – (פרופ' אילן פפה, אוניברסיטת חיפה, "ידיעות אחרונות", מאי 1994).
"ההיסטוריון הצבאי ד"ר אורי מילשטיין, כבר עידנים מקומם עליו היסטוריונים צבאיים אחרים בפרשנויות הלא קונבציונליות שלו לאירועים צבאיים שונים בהוויה הישראלית"- (יעקב מאור, "ידיעות אחרונות", מאי 1995).
"אם על ישראל ללמוד מעברה על-מנת לשלוט בעתידה, עליה להשתמש בכלים שפיתח אורי מילשטיין בנוקשות,ביושר ובהגינות"– (מיכאל וידלנסקי, "ג'רוזלם פוסט" מאי 1997).
"ידיד שלחם במלחמת יום הכיפורים כקצין במוצב 'בודפסט' שעל גדות תעלת סואץ אמר לי: בספריו של אורי מילשטיין, קראתי לראשונה את כל האמת על מה שהתרחש שם, בלי נסיונות טיוח"- (מרדכי קופל, "לכתחילה למנהיגות יהודית", תמוז תשנ"ז).
"ההיסטוריון והחוקר הצבאי ד"ר אורי מילשטיין אינו מקבל כמובנת מאליו אף אמיתה, ובמיוחד כאלה שהפכו למיתוסים – (אליס בליטנטל, "מקור ראשון", ינואר 1998).

נושאי הרצאות למרצה

1. תורת הביטחון של ישראל.
2. מיתוס הביטחון והפקת לקחים.
3. ממצאים חדשים על מלחמת העצמאות.
4. פעולות גמול ויחידה 101.
5. טרור ואנטי-טרור.
6. הסכסוך היהודי ערבי.
7. מדוע נכשל הסכם אוסלו?
8. האסטרטגיה הגלובלית של ארצות הברית.
9. סוד קסמה של רחל המשוררת.
10. יצחק רבין- מיתוס ושברו
11. אריאל שרון - גבורה או כשלון

מהעיתונות על ד"ר אורי מילשטיין

"ד"ר אורי מילשטיין מרצה וחוקר מבריק לתולדות מלחמות ישראל. בדבר אחד אפשר למצוא אחדות-דעים ביחד למילשטיין: הסטודנטים שלו גומרים עליו את ההלל. מילשטיין מעורר ומגרה את החשיבה אצל תלמידיו. כשרונו הרטורי, היכולת שלו לנתח דברים ולהסביר את המציאות היא מדהימה" – (נסים דואק, "ידיעות אחרונות" מאי 1994).

"הסכם שלום עם אש"ף נולד ככישלון צבאי', אומר ד"ר אורי מילשטיין, 'וישראל ממשיכה במלחמה באמצעיים מדיניים'. ספרו החדש 'קריסה ולקחה', דן במלחמת יום הכיפורים. הטראומה הלאומית המוכיחה לדעתו את הסגידה לדת הביטחוניזם. בראיון איתו הוא מציג את מפקדי צה"ל כחדלי אישים". (דליה קרפל, "הארץ", נובמבר 1993).

הרצאות בוידאו

הרצאות לשמיעה

מרצים קשורים

054-4758456
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

מרצים און ליין, המאגר האיכותי הגדול ל:
הרצאות | מרצים | כנסים | סדנאות | תכנים | גיבוש | העשרה ועוד...